ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435861
*
nr 443 5861
Spegel
1800-tal, höjd: 52
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 17:04:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 13:16:38
1
650 kr
9/12 12:12:01
2
350 kr
10/12 12:31:06
3
450 kr
10/12 12:31:28
3
550 kr
10/12 12:31:50
3
650 kr
10/12 12:32:02
3
750 kr
11/12 11:16:58
4
800 kr
11/12 15:45:15
5
1.000 kr
11/12 16:43:35
1
Vinnande bud
11/12 16:55:39
3
1.200 kr
11/12 16:59:51
3
1.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 443 5861
Spegel
1800-tal, höjd: 52
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 13:16:38 | 1 | 650 kr |
9/12 12:12:01 | 2 | 350 kr |
10/12 12:31:06 | 3 | 450 kr |
10/12 12:31:28 | 3 | 550 kr |
10/12 12:31:50 | 3 | 650 kr |
10/12 12:32:02 | 3 | 750 kr |
11/12 11:16:58 | 4 | 800 kr |
11/12 15:45:15 | 5 | 1.000 kr |
11/12 16:43:35 | 1 | Vinnande bud |
11/12 16:55:39 | 3 | 1.200 kr |
11/12 16:59:51 | 3 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27